Ehdotukset hallituksen jäseniksi 2025-2027

 

Kiinteistöliitto Keski-Suomi ry:n hallituksessa on 8-12 jäsentä. Yhdistyksen varsinainen kokous valitsee hallituksen jäsenet kahdeksi vuodeksi kerrallaan ja erovuorossa on kulloinkin puolet hallituksen jäsenistä.

 

Vuonna 2025 hallituksen jäsenistä erovuorossa ovat Maria Kiviaho, Vesa Lensu, Virpi Ruotsalainen, Jaakko Selin ja Aki Vesin sekä varajäsenistä Minna Pusa.

Yhdistyksen kokous 18.3. valitsee hallituksen jäsenet erovuoroisten tilalle.

Yhdistys etsii nyt hallituksen jäseniksi ehdokkaita, joilla on mielellään:

  • taloyhtiöiden tarpeiden ja haasteiden ymmärrystä
  • ajantasaista kokemusta taloyhtiöistä
  • yhteistyökykyä ja sitoutumista hallitustyöskentelyyn
  • aikaa luottamustehtävän hoitamiseen
  • sopivaa koulutusta ja/tai toimialaan liittyvää kokemusta

Ehdotukset hallituksen jäsenistä voi lähettää yhdistykselle sähköpostilla keski-suomi@kiinteistoliitto.fi tai postitse osoitteeseen Kiinteistöliitto Keski-Suomi ry, Yliopistonkatu 11 C, 40100 Jyväskylä.  Ehdotuksia voi lähettää yhdistyksen varsinaiseen kokoukseen saakka.

 

Ehdotetut henkilöt esitellään yhdistyksen sivuilla. Tehtävään voi ehdottaa vain henkilöä, joka on antanut suostumuksensa siihen ja ei ole valintahetkellä täyttänyt 67 vuotta. Asettumalla ehdolle henkilö antaa suostumuksensa siihen, että hänen esittelynsä julkaistaan yhdistyksen sivuilla.

 

Ehdokkaat hallituksen jäseniksi 2025-2027 esitellään täällä.

 

Yhdistyksen säännöt

Haku

Kirjoita hakukenttään hakusana tai sen osa. Älä käytä jokerimerkkejä. Tällöin haku etsii kaikki mahdolliset osumat, joista löytyy käyttämäsi kirjainyhdistelmä. Esimerkiksi Tupakointi tai tupak toimivat molemmat hakusanoina.